Korg D1

Digitální piano Korg D1 ze série Concert je navrženo s ohledem na co největší ekonomii prostoru, postrádá tak například zabudované reproduktory. Absenci ozvučovacího systému...
14 490 Kč
Doporučená nabídka MALL.CZ

Do 3 dnů • Více variantProdloužená zárukaZdarma98 % • 22 652 recenzíShop roku 2023 - FinalistaDalší informace
Do měsíce • Více variantProdloužená zárukaZdarma95 % • 4 398 recenzíShop roku 2023 - FinalistaDalší informace
Skladem • Více variantDárekProdloužená zárukaZdarma97 % • 3 361 recenzíDalší informace
Do týdne • Více variantDoplňkové službyZdarma97 % • 543 recenzíDalší informace
Skladem • Více variantZdarma33 neověřených recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaProdloužená zárukaZdarma87 % • 553 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta125 Kč92 % • 511 996 recenzíShop roku 2023 - VítězDalší informace
Do 3 dnů • 1 variantaZdarma98 % • 1 973 recenzíDalší informace
Info v obchodu99 Kč95 % • 246 760 recenzíShop roku 2023 - VítězUdržitelný e-shopDalší informace
Do 2 týdnů • 1 variantaZdarma98 % • 1 308 recenzíDalší informace

• elegantní provedení
    • vymazlená klaviatura
    • dostačující základní banka velmi kvalitních zvuků
    • přes MIDI možnost rozšířit o další kvanta zvuků

Jsem začátečník na klávesy, ale hudbě se věnuji déle a myslím si, že jsem si nemohl vybrat lépe. Klaviatura je opravdu bravurní - odpor kláves je neskutečný. Zvuky, které jsou v setu plně dostačují a jejich kvalita je neuvěřitelně uvěřitelná :). Komu zvuky v základu nestačí, může si připlatit za aplikaci KORG Gadget 2, propojit přes midi s kompem a hrát, co se mu zlíbí. A to provedení - minimalistické, ale funkční - elegance sama. Určitě doporučuji!

Počet kláves
Polyfonie
128 hlasů
16 kg

Absenci ozvučovacího systému však vynahrazuje precizně nasamplovaným zvukem akustického piana, třiceti rejstříky, klaviaturou RH3 a pokročilou technologií věrně napodobující chování skutečného nástroje. Na zadním panelu nechybí ani MIDI, takže tuto klaviaturu využijete i ve studiu.

Japonská plně vyvážená klaviatura RH3 naprosto věrně napodobuje skutečnou klaviaturu koncertního křídla, včetně tuhosti kláves zmenšující se od nižších k vyšším rejstříkům. Vše se navíc vešlo do velmi kompaktního těla o hloubce cca 26 cm, které zajišťuje jak příjemnou hratelnost, tak snadný transport.

Mezi třiceti zabudovanými zvuky nechybí piano, elektrické piano. smyčce, varhany a další užitečné zvuky pro aranžmá různých žánrů. Zvuk piana využívá pro odstínění dynamiky hned čtyř různých samplů a v detailech jde tak daleko, že simuluje zvuk puštěné klávesy nebo vzájemnou rezonanci strun, která vzniká v těle akustických nástrojů.

Na předním panelu najdete také ovládání funkcí jako metronom, layer nebo touch pro nastavení dynamiky kláves. Pro vybroušení zvuku nechybí zabudované efekty brillance, reverb a chorus. Optimální efekt pro jednotlivé zvuky je navíc přednastaven z továrny, takže ho v případě potřeby můžete hned vyvolat.

Na zadním panelu najdete MIDI vstup i výstup, takže pomocí D1 můžete ovládat zvuky ve vašem DAW nebo naopak. Pro výstup slouží dvojice velkých jacků. V balení najdete také notový stojan a damper pedál.

Parametry:

• Šířka: 1327 mm
  • Hloubka: 263 mm
  • Výška: 128 mm
  • Hmotnost: 16 kg

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

• bytelné
    • kvalitní mechanika
    • linkové výstupy - šikovné pro nahrávání a připojení reproduktorů
    • MIDI IN/OUT
    • pěkný vzhled
    • metronom
    • jednoduché ovládání
    • jen 1 pedál (přibalen), ale podle všeho bohatě stačí
    • těžké
    • bez reproduktorů
    • pedál, který je přibalen neumí "half pedaling"

Začínám se učit hrát. Dlouho jsem vybíral piano podle recenzí na internetu. Kvůli skladnosti jsem nakonec ustoupil od "nábytkových" modelů a zaměřil se na stage piana. První přišlo rozbité (řekl bych, že jim někde po cestě krabice spadla na zem). Na to jak je těžké je krabice polystyrenem vyložená minimálně.

Piano má všechny funkce které podle mě potřebuje. Zvuků je "jen" 30, ale chtěl jsem piano a u toho mi 30 přijde skoro až moc. Podle recenzí jsem dal na vychvalovanou RH3 mechaniku, která by měla v této cenové kategorii být velmi slušná volba.

Je pravda, že absence reproduktorů moc nenahrává domácímu použití. Připojil jsem studiové monitory a zvuk mám nejspíš lepší než ze zabudovaných repro. Když mi to bude do budoucna vadit, tak bych možná zkusil vyrobit dřevěný stojan a reproduktory do něj nějak zabudovat.

Díky své váze se s ním musí manipulovat opatrně pokud ho jako já po hraní chcete někam uklidit.
    Celkově jsem spokojený a navíc ještě vypadá dobře.

• , zakoupeno v MUZIKER.cz

• elegantní provedení
    • vymazlená klaviatura
    • dostačující základní banka velmi kvalitních zvuků
    • přes MIDI možnost rozšířit o další kvanta zvuků

• Nejlepší možná kladívková mechanika
    • Kvalitní simulace zvuku klavíru
    • Nízká cena
    • Připojení k PC možno jen přes midi převodník, který není součástí nástroje. (Nástroj má jen klasický midi výstup, nemá usb výstup).

Korg D1 je trefa do černého pro všechny začátečníky, kteří hledají levné digitální piáno. Takové piáno většinou kupují rodiče dětem, kteří začínají hrát a nastoupili třeba na ZUŠ. Ale i začátečník potřebuje kvalitní nástroj, aby se naučil hrát. U piána záleží především na kvalitě mechaniky. A Korg to vyřešil nekompromisně. Do tohoto piána dal mechaniku RH3, což je nejlepší kladívková mechanika, kterou Korg umí vyrobit a kterou osazuje do svých nejlepších modelů, včetně své vlajkové lodi Korg Kronos, která stojí kolem sto tisíc. Pokud hledáte co největší kvalitu za co nejnižší cenu, tak jste právě objevili poklad. K tomu si přičtěme kvalitní simulaci piána, které zní přirozeně, simulují se i třeba rezonance strun, které se navzájem ovlivňují, čímž se zvuk velmi blíží svému mechanickému originálu a máme tu nejlepší začátečnácké piáno za cenu nepříliš vyšší než nejlevnější digitální piána na trhu, která svou kvalitou hrubě zaostávají.

• Podívejte se, kde můžete produkt koupit: