Casio PX-350

• Vynikající vyváženost klaviatury - vynikající pocit hry na skutečný klavír
    • Vynikající zvuk koncertního piana
    • Obrovské množství nástrojů
    • Velké množství funkcí
    • Vynikající cena ve srovnání s obdobnými srovnatelnými konkurenčními výrobky.

Sháněl jsem elektronické piano, které mi nahradí klasický klavír, či pianino. Tento nástroj toto mé přání zcela naplnil. Dojem ze hry na tento nástroj je úžasný, při použití sluchátek si připadám jak za špičkovým nástrojem v koncertním sále. Vynikající dynamika i zvuk, naprosto věrohodné chování pedálů - k nerozeznání od klasického strunného klavíru. Koupil jsem nástroj i se stojanem a pedálovou lištou a je to ideální náhrada pianina do bytu v panelovém domě. Na nástroj se skvěle hrají i tak těžké skladby, jako jsou Beethovenovy sonáty, nebo koncertní etudy Ference Liszta.

Nástroj funguje zcela dle mých představ a za investované peníze mi poskytuje přesně to, co jsem od něj čekal. Ba dokonce mnoho navíc, protože kromě hry na klavír umožňuje celou řadu dalšího hudebního vyžití.

Zájemcům, kteří hledají nístroj odpovídající klasickému klavíru do panelového domu (z důvodu nerušení sousedů a kvůli zabranému místu) vřele doporučuji. Nástroj rohodně vyhoví i náročným klaviristům.

• , zakoupeno v Kytary.cz

• Kvalitní provedení, malá váha, slušný zvuk piána hlavně preset 1 a 3, možnost registrací.
    • Matná klaviatura - na papíře se to zdá jako výhoda, mě osobně z ní ale dost klouzaly prsty. Zbytek zvuků kromě pián jsou prakticky nepoužitelné (individuální faktor), integrované reproduktory jsou opravdu špatné - zvuk jako pod dekou, rozhodně to není radost je poslouchat. Pokud by jste chtěli repráčky použít jako odposlech a signál vést klasicky pře L R out, tak vás zklamu. Aby klávesy poslaly signál do mixu, tak stejně musíte zapojit sluchátka a ty vyřadí reproduktory -čili akorát tak na naštvání.

Raděj přišetřím a koupím něco lepšího. Než takové reproduktory, tak raději žádné. Těžko říct komu je takový nástroj určen. Vše je ale dost individuální, ostatně jako muzika celá :-)

• , zakoupeno v Kytary.cz

• Výborná kladívková mechanika (těžší v porovnání s Yamahama, „jistější“ v porovnání s leckterými Kurzweily nebo Rolandy), přehršel funkcí, vstupů a výstupů, konektor pro usb-stick/flashku, výborný zvuk (hlavně přes sluchátka, zabudované reproduktory nejsou bůhvíjak fantastické).
    • Možná tak popisky, které jsou hůře čitelné za slabého osvětlení, jinak naprosto nic. Pro někoho možná zvuk interních reproduktorů – já jsem s nimi naprosto spokojený.

(Nejen) za tuto cenu naprosto bezkonkurenční stage piano s výbornou kvalitou. Hlavní předností je pro mě výborná mechanika – podobnou a dostatečně „tuhou“ jsem našel až u kousků které byly cenově v úplně jiné lize (jde ale samozřejmě o individuální záležitost a někomu můžou vyhovovat třeba jemnější Yamahy – každý člověk by si měl nabídku sám osahat).
    Piano jsem vybíral dost dlouho a momentálně můžu tvrdit, že své volby nelituju ani v nejmenším (jak jinak, ještě abych nadával na vlastní výběr, ahem). Na dotek a na poslech mi PX-350 zcela sedla a ostatní funkce a vlastnosti jsou už jenom hromada bonusů. Pokud z ní tedy budete mít podobný pocit, myslím, že koupě nebudete litovat.

Počet kláves
Polyfonie
128 hlasů

88 standardních kláves s přirozeně vyváženou kladívkovou mechanikou s třemi snímači na každé klávese

• nový zvukový procesor AIR pracuje na bázi multinásobného morfingu
  • 3 stupně citlivosti dynamiky úhozu
  • matné provedení kláves
  • stereofonně samplované klavírní rejstříky
  • polyfonie max. 128 hlasů
  • 250 zvukových rejstříků
  • automatický doprovod (180 předprogramovaných rytmů + 10 uživatelských předvoleb)
  • 8 digitálních efektů + nastavení brilance
  • simulace reakce kladívka a stisku pedálu
  • DSP kanál (předprogramovaný pro některé rejstříky)
  • stereo reproduktory
  • metronom
  • možnost připojení konzole SP-33 se 3 pedály
  • 17-stopá paměť (1 systémová a 16 sólových stop) na cca celkem 10. 000 not
  • transpozice / ladění
  • vrstvení zvuku a dělení klaviatury (LAYER/SPLIT)
  • volba temperance ladění (17 ladících systémů)
  • kolečko ohýbání tónu (PITCH BEND)
  • 6 demonstračních skladeb
  • 10 předvoleb na uživatelské skladby (max. 320 kB/skladbu)
  • posun oktávy (+/= 2 oktávy)
  • výuková funkce (vypínání partů levé/pravé ruky)
  • audio záznam (až 99 skladeb, max. délka skladby 25 minut, formát wav) na Flash disk
  • USB propojení s PC
  • konektory MIDI IN/OUT
  • vstupy/výstupy LINE IN/OUT
  • možnost připjení FLASH paměti
  • výkon 2×8W
  • napájení adaptérem ze sítě 230V (adaptér AD-A12150 je součástí dodávky)
  • 1 pedál SP-3 součástí dodávky

• Vynikající vyváženost klaviatury - vynikající pocit hry na skutečný klavír
    • Vynikající zvuk koncertního piana
    • Obrovské množství nástrojů
    • Velké množství funkcí
    • Vynikající cena ve srovnání s obdobnými srovnatelnými konkurenčními výrobky.

• Vynikající kvalita zvuku, zejména piana - mě osobně nejvíce sedí varianta Concert a Classic. Nesrovnatelně lepší a realističtější zvuk klavíru než digitální piana Yamaha v podobné cenové kategorii.
    • Velké množství dalších zvukových rejstříků
    • Možnost nahrávat na flash disk
    • Možnost nahrávat několikastopé skladby (až 18 vrstev)
    • Možnost naprogramovat vlastní doprovodné rytmy a postupy (ale je to docela složité)
    • Možnost přehrávat doprovod z flash disku
    • Ohromné množství funkcí
    • Displej by mohl být větší
    • Ovládání není intuitivní, stále hledám něco v manuálu a některé kroky si nejsem schopem zapamatovat
    • Zvuk interních reproduktorů není žádný zázrak. Do sluchátek nebo přes zesilovač do velkých reprobeden zní fantasticky, ale přes zabudované reproduktory je zvuk dost ochuzen
    • Při věší hlasitosti celé piano se stojanem na noty rezonuje (drnčí)
    • Asi po dvou měsících začali některé nejčastějí hrané klávesy hlasitěji cvakat. Po dalších dvou měšících se "ocvakaly" a už je vše opět v normě

Asi nejlepší možný poměr cena/(výkon + zvuk + množství funkcí)

• , zakoupeno v Kytary.cz

• Pro někoho možná zvuk interních reproduktorů – já jsem s nimi naprosto spokojený. A možná tak popisky, které jsou hůře čitelné za slabého osvětlení, jinak naprosto nic.